Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vila zvolených: Na politiku již nezbývá čas

13. 02. 2018 17:10:02
Politika musí být střetem ideí, vizí a názorů, když se toto vše smrskne na pouhý bulvár, stane se z ní atrapa beze smyslu.

Prakticky odjakživa mě zajímalo politické dění, sledoval jsem veškeré přenosy z jednání Poslanecké sněmovny, sledoval jsem všechny možné diskuze na politická témata, zajímal jsem se, kdo jak hlasoval a kdo co prosazoval a prosazuje, pročítal jsem komentáře komentátorů a politologů, kteří se k politickým tématům vyjadřovali.

Postupem času, se však tento můj zájem začal vytrácet až do té míry, že jsem se přistihl přitom, že mě situace na politické scéně už prakticky vůbec nezajímá. Přemýšlel jsem, čím to je a pak jsem si uvědomil, že to není politika, která by mě přestala zajímat, ale ta reality show, která ji nahradila.

A tak se místo programových priorit, cílů, návrhů řešení jednotlivých problematik a jasných mezinárodních stanovisek dovídáme v přímém přenosu z vily zvolených, že křišťálově čistého Mirka tak dopálilo prohlášení, že všeci kradnů, až z toho vůbec nemůže vystát Andreje. Toho ostatně nemá rád ani Petr, který se ze všech sil snaží s Andrejem nemluvit, protože by se s ním kvůli tomu přestal bavit i sám se sebou spokojený Pavel, který Andreje taky zrovna nemusí. Petr ale zároveň úplně nemusí Mirka, protože Mirek je dost výrazný a Petr by se ve své urputné snaze nic nedělat tuze nerad ztratil v Mirkově stínu.

Nikdo se nesnaží nic prosazovat (to přeci není důležité, že) až na Andreje, který by rád prosazoval cokoli, ale nechce se příliš bavit s Tomiem ani s Vojtou, protože je nemá rád už vůbec nikdo a všichni by si přáli, aby odešli z vily. Vzadu toho všeho to pozoruje Adam, který již od svých extremistických let nemá kromě svých soudruhů z GNWP rád nikoho, a tak jen občas utrousí poznámku a zase zaleze do kouta, kde je celou dobu schovaný starosta Petr, který si řekl, že když na sebe nebude moc upozorňovat, tak se třeba silou setrvačnosti ve vile zvolených udrží.

Skoro mimo záběr je pak samozřejmě Milan v kuchyni, který se nevyjadřuje k nikomu a ničemu, protože má dost práce uvařit z nevypraného prádla a pohrabáče prvotřídní guláš, který by nabídl svým fanouškům, aby jej do vily zvolených opět zvolili.

Diváci se náramně baví a nadšeně aplaudují vždy, když jejich favorit trefnou poznámkou napadne svého soka a tábor jeho přívrženců. Je to fantastická podívaná sledovat, jak všichni lačně sledují každou chybu svého protivníka, aby jej pak mohli napadnout a spřátelení novináři celou kauzu založenou zpravidla na nesprávně zvolené formulaci mohli řádně rozmáznout tak, jak se sluší a patří na seriózní zpravodajství.

Óóó, jak se lidé výtečně baví, škoda jen, že jim, zdá se, nedochází, že to oni jsou těmi skutečně poraženými.

Politika je však vážná věc, a tak v rámci tradice (snad tento pojem není příliš troufalý) nenazýváme voliče fanoušky, ačkoli jimi jsou a hlasování do vily zvolených stále ještě nazýváme volbami.

PS.: Mohli bychom se prosím všichni trochu zklidnit a začít řešit věci skutečně důležité pro náš život a naši budoucnost?

Autor: Michal Průša | úterý 13.2.2018 17:10 | karma článku: 21.62 | přečteno: 545x


Další články blogera

Další články z rubriky Politika

Petr Burian

Rudý a růžový

Před několika dny vyšel v médiích článek o tom, že kdesi pořádali pro mládež čtyřdenní tábor na téma Socialismus. V bohatých diskuzích mne pak udivilo to, co si lidé z té doby pamatují pokřiveně, ale i to, co si nepamatují vůbec.

15.7.2018 v 17:23 | Karma článku: 17.83 | Přečteno: 360 | Diskuse

Pavel Kamas

Čeho se bojí Babiš? Konce antibabiše.

ANO vyhrálo volby. ANO neklesají preference. ANO sestavilo vládu a ANO má premiéra. Politické strany vyčítaly ANO po jeho vzniku, že je nesystémové a nemá program. Vzaly si jako nosné téma antibabiše a jejich preference nerostou.

15.7.2018 v 16:24 | Karma článku: 20.16 | Přečteno: 522 | Diskuse

Marek Konečný

Referendum ČSSD - trpká pravda o elitě

Ukazuje se, že poslanci ČSSD nebyli příliš ochotní přijmout výsledky členského referenda. Co to do budoucna znamená?

15.7.2018 v 15:26 | Karma článku: 16.37 | Přečteno: 547 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Kolonizace a vysávání zemí našeho typu včera a dnes

Že jsou mocní a mocnější, a že ti mocnější žijí na úkor těch méně mocných, je skutečnost, která je stará jak lidstvo samo.

15.7.2018 v 13:27 | Karma článku: 27.97 | Přečteno: 913 | Diskuse

Petr Štrompf

Z generace na generaci. Která už bude konečně rozumnější?

Dějinné události našeho národa má na svědomí ta která generace a když v průšvihu dospějeme k nějakému rozuzlení, máme pro něj pouze jedno sdělení: Příští generace už snad bude rozumnější a vybuduje základ pro lepší časy.

15.7.2018 v 8:28 | Karma článku: 8.22 | Přečteno: 214 | Diskuse
Počet článků 1 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 545

Absolvent bakalářského oboru sociologie a ekonomie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Praxe v oblasti rešerší a detailních analýz klasických médií a sociálních sítí v oborech politické komunikace, cestovního ruchu nebo jaderné bezpečnosti.

Najdete na iDNES.cz